O firmie

Nazwa Private Lab łączy w sobie dwie koncepcje kluczowe dla realizacji naszej misji.

Pierwsza z części (Private Laboratories) wskazuje na nasze możliwości w zakresie rozwoju produktu od fazy koncepcyjnej, poprzez przygotowanie produktów testowych w skali laboratoryjnej, aż do wdrożenia produktu na przemysłowych instalacjach produkcyjnych (formulacyjnych) i konfekcyjnych.

Człon Private Label pokazuje naszą pozycję rynkową względem Klientów, którzy nam zaufali. W działalności skupiamy się na dostarczaniu rozwiązań, które pozwolą naszym Klientom na rozwijanie własnej marki parasolowej na bazie gotowych rozwiązań oferowanych przez Private Lab. Pojedyncze marki własne dedykujemy dla wybranych Klientów, którzy nie planują rozwijać swoich „brandów”, a skupiają się na działalności handlowej.

Nasza oferta skierowana jest głównie do podmiotów działających w branży chemicznej (m.in. agrochemia, preparaty biobójcze czy chemia gospodarcza), które planują rozwój bądź optymalizację swojego portfela produktowego bez konieczności rozbudowy swoich zasobów regulacyjnych, produkcyjnych czy logistycznych oraz ponoszenia zbędnych kosztów inwestycyjnych.

Działalność Private Lab skupia się w trzech segmentach operacyjnych:

  • Private Label – kompleksowa usługa wprowadzenia nowego produktu pod marką Klienta.
  • Nasze Produkty – produkty chemiczne oferowane zarówno pod brandem Odbiorcy, jak i Private Lab dla Klientów, którzy nie zamierzają budować swojej marki producenckiej.
  • Centrum Produkcyjne – usługowa produkcja i konfekcja preparatów w formie płynnej i stałej (proszki, granulaty).