Dezynfektanty

4Clean Spray Max

4clean
4ticks_mosquito_private
  • Skoncentrowany płyn o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, wirusobójczym. Przeznaczony do dezynfekcji  rąk, sprzętu, urządzeń, powierzchni i ciągów technologicznych w zakładach przemysłu spożywczego, w tym również powierzchni mających kontakt z żywnością, dezynfekcji sprzętu i urządzeń (z wyłączeniem wyrobów medycznych) oraz powierzchni w obszarze medycznym (stosowanie w salonach odnowy biologicznej, zakładach fryzjersko-kosmetycznych, placówkach gastronomicznych, itp.). Płyn do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni w obszarze medycznym, domach opieki, sanatoriach, salonach fitness i SPA, salonach fryzjerskich, kosmetycznych, gabinetach masażu, przedszkolach, szkołach oraz do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością. Nadaje się do dezynfekcji powierzchni takich jak blaty, stoły, klamki, uchwyty oraz do sprzętu i akcesoriów fryzjerskich i kosmetycznych. Produkt posiada działanie bakteriobójcze, drożdżakobójcze bójcze wobec prątków gruźlicy oraz bójcze wobec wirusów osłonkowych.

 

  • Substancja czynna:  etanol, zaw. 70 % wag. – najskuteczniejsze działanie wirusobójcze inaktywujące wszystkie wirusy lipofilowe (osłonkowe)! A takim wirusem jest koronawirus, ale również wirusy grypy, HIV oraz wirusy zapalenia wątroby HCV, HBV.

 

Do walki z wirusem najlepsze jest właśnie 70 % stężenie alkoholu. Powoduje inaktywację wirusa na powierzchniach – niszczy jego otoczkę, przez co zawartość wnętrza drobnoustroju wylewa się, a zarazek staje się nieaktywny. Zbyt duże stężenie alkoholu powoduje, że roztwór jest zbyt agresywny dla białek. Niszczenie osłonki wirusa następuje za szybko, białka zaczynają koagulować, tworząc nieprzepuszczalną warstwę. To powoduje, że wnętrze drobnoustroju może być nadal aktywne, wirus nadal może być zagrożeniem.

– działanie wirusobójcze zaledwie w ciągu 1 minuty

 

Załączniki: etykieta, karta charakterystyki

Opakowania

100ML

500ML

5l

4 Clean Soap+

4clean_soap
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 82
  • Bakteriobójcze mydło w płynie do higienicznego mycia rąk.
  • Substancja czynna: Alkil (C12-16)-chlorku dimetylobenzyloamonu (ADBAC/BKC (C12-16)) – 0,5g/100g
  • duża aktywność antybakteryjna
  • działanie w szerokim zakresie PH (4-10)
  • destabilizuje i niszczy błony lipidowe wirusów wraz z usuwaniem mikroorganizmów ze skóry, których alkohol nie usunie, przez co jest doskonałym uzupełnieniem ochrony przeciwko zarazkom w połączeniu z produktem 4Clean Spray Max.

Stosowanie: Stosować bez rozcieńczenia. Produkt w ilości 3 ml nanieść na zmoczone dłonie, myć przez 60 sek., po czym spłukać i osuszyć.

 

Załączniki: etykieta, karta charakterystyki, arkusz danych składników

 

Opakowania

1L

5L